YAZ GELDİ CİLDİNİZ YAZA HAZIR MI?

Yaz İçin Cilt Bakım Tavsiyeleri

Havaların ısınmasıyla kadınlar kendilerini yenileme ihtiyacı hissederler. Özellikle cildimiz bu yenilikten en büyük payını alır.Çünkü cildimiz kışın biraz daha mat ve cansız bir görünüm alır.

Cildimizin daha canlı ve pürüzsüz görünmesi bizi hep mutlu etmiştir. Cilt bakımında cildi tanımak bir numaralı kuraldır. Cildin ihtiyaçları cilt tipine göre değişiklik gösterir. Kuru,yağlı ve karma olmak üzere üç cilt tipi vardır. Her cilt tipinin ihtiyaçları ve bakımı farklılık gösterir.

Cilt bakımının başlangıç noktası cildin temizlenmesinden geçer. Tonik uygulaması ikinci sıradadır. Eğer cilt yağlı ise tonik uygulaması cildi rahatlatır. Kuru ciltler için ise cilde yarardan çok zarar verebilir.

Cilt bakımında üçüncü sırada cildi nemlendirmek yer almaktadır. Kışın cildimiz kurur ve kuruyan cildin neme daha çok ihtiyacı vardır.

Cilt nemlendirilmez ise ince çizgiler daha çabuk ortaya çıkar. Kıştan yeni çıkan cildimiz için biraz daha yağlı nemlendiriciler ve onarıcı özelliği bulunan gece kremleri kullanmalıyız.

Uykuda cilt güzelliği için çok önemlidir. Uykusuzluk cildin daha erken yaşlanmasını sağlar. Ayrıca bol su tüketimi de cilt için çok yararlıdır. Su cildi besler, canlandırır.

Tuz, şeker, un ve yağın cildin yaşlanmasını hızlandırdığı gerçeğini de unutmayalım.