YAZ HAZIRLIĞI ŞİMDİDEN BAŞLAMALI

PİN-UP MAYO VE BİKİNİLER

 Kadınlar için yaz hazırlığı baharın gelmesiyle başlar. Kışın alınan kiloları verebilmek, daha fit ve güzel bir vücuda kavuşabilmek için diyetlere başlanır. Ancak yine de kilo problemi yaşayan, ilaç kullanan ya da yeni doğum yapmış kadınlar için geçen yıldan beri çok hoş mayo modelleri koleksiyonlarda yerlerini aldı.

 1920′ lerden itibaren Amerika’da poster kızlarının çektirdikleri fotoğrafları “iğnelemek” anlamına gelen pin-up zamanla bir sanat akımı gibi algılandı ve bu kızlar her yerde boy göstermeye başladı. Takvim sayfaları, uçak gövdeleri, kartpostallar pin-up kızları ile doldu taştı. 1960′ lara kadar süren bu akıma pin up, bu posterlerde kullanılan dönemin moda kıyafetlerine de pin-up modası denildi.

Pin-Up Mayo ve Bikinilerin Özellikleri.

 Bu mayo ve bikiniler yüksek belli ve dar kesimli olarak tasarlandıkları için selülitleri gizlerler. Karın bölgesinin toparlanmasını sağlayarak daha fit bir görünüm sağlarlar.  Göğüs kesimleri de daha kapalıdır. Ancak omuz altı bantları, ters V bantlar bu modellerde çok kullanılır. Bu da göğüsleri daha dik gösterir.

 Pin-Up modelli mayo ve bikiniler genellikle puantiyeli, çift renkli ve çiçekli olarak üretiliyorlar. Bu mayolar bir tek çok kısa bacak boyuna sahip kadınlara yakışmıyot çünkü bacak yanı kesimleri dar tutuluyor.

Bu mayo ve bikiniler retro bir hava taşıdıklarından plajlarda hem kilolaro kapatmak hem de stil sahibi bir hava yaratmak mümkün. Hazır tekrar moda olmuşken bir iki tane almalı!

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}