YAZIN NEDEN KİLO ALINIR

Yazın Kilo Almanın Sebepleri ?

 Hemen hemen herkes yaza fit bir bikini vücuduyla girmek ister. Plajda vücudunu hiç gizlemeden, göğsünü gere gere dolaşmak ister. Fakat bazen işler istediğimiz gibi gitmeyebilir. Yaza kilo vererek gireceğimize yaza kilo alarak girebiliriz. Yada yazdan kilo alarak çıkabiliriz. Peki yazları kilo almamıza neden olan şeyler nedir.Bu etmenlerden nasıl korunuruz. İşte bu yazımızda yazın neden kilo aldığımızdan bahsedeceğiz.

 Belki bu yazacağımız şey biraz ilginç gelecek ama doğru. Diyetlerde her zaman meyve verirler. Fakat yazın kilo almanızın sebeblerinden bir tanesi de meyve. Yazın birçok meyve yetiştiğinden ve birçok meyvenin mevsimi olduğundan dolayı çok fazla meyve tüketiyoruz. Fakat aşırı tüketilen meyve bize kilo olarak direkt geri dönüş yapıyor. Yazın meyve yemeyi fazla abartmamalı, aşırıya kaçmamalıyız.

 Ayrıca yazın havalar geç karardığı için yemek saatleri de oldukça geçe atılıyor. Normalde saat 22:00 iken hava saat 19:00 mış gibi olunca da insanlar akşam yemeklerini o saatte yiyor. Bu yüzden havaya göre değil vücudumuzun biyolojik saatine göre yemek yemeliyiz. Aslında dijital saate göre yeseniz de olur 🙂 Yazın çok geç saatlerde yemek yememeye çalışın.

Yaz aylarında susayınca birçok meşrubat içeriz.Aslında bu yanlıştır.Bu kadar içecek yerine sadece su içmemiz yeterlidir. İçtiğimiz meyve suları, kolalar, gazozlar, fantalar, limonatalar ve benzeri bir çok içecekler bize doğrudan kilo olarak geri döner .Bu yüzden yazın susayınca bu içecekler yerine suyu tercih etmenizi öneririz.