YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ MODELİ SEÇİMİ

YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ

Aşağıdaki şekilde de görebileceğiniz gibi bir çok yüz şekli vardır.

DİKDÖRTGEN YÜZ ŞEKLİ;

Bu yüz biraz uzun bir yüzdür ve yüz şeklini büyük gösterir. Yüzünüzün daha ufak görünmesini tabi ki sağlayabilirsiniz. Bunun için yüzünüze doğru volümlü bir saç kesimi seçebilirsiniz. Yada kakül sizin için vazgeçilmez bir yüz şeklidir. Mutlaka kakül kestirmelisiniz.

KÖŞELİ YÜZ ŞEKLİ;

Köşeli yüz şeklide yine büyük görünen yüz şekillerinden bir tanesidir. Köşeli yüz şeklini küçük gösterebilmek için koyu renklerden yararlanabiliriz. Saç tutumlarını çeneye doğru keserek çenenin biraz daha ince görünmesini sağlayabiliriz.

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİ:

Yuvarlak yüze sahip kadınlar genellikle biraz toplu gibi görünürler. Bu yüzden yüzlerini saç şekilleriyle daha ince göstermeleri gerekmektedir. Kesinlikle kısa ve çok katlı saç kesimleri yuvarlak yüz şekillerine göre değildir. Çenede biten modeller yada çeneye doğru kesimle modeller kesinlikle size göre.

KARE YÜZ ŞEKLİ;  

Küt saç modelleri kesinlikle kare yüz şekline sahip kadınlar için kötü bir seçimdir. Bunun dışında çok fazla katlı kesimlerde kötü bir seçimdir. Yüz Tipinize gidecek en iyi saç modelleri düz ve uzun saçlar yada bukleli saçlardır.

TERS ÜÇGEN YÜZ ŞEKLİ;

Bu tip kadınların en önemli özelliği narin ve kibar yüzlerinin olmasıdır. Bu yüzden romantik saç modelleri bu tip kadına çok yakışır. Bu yüz şekline sahip kadınlar çok şanslıdırlar çünkü genellikle istedikleri tüm saç modelleri bu tip kadınlara yakışır.

KALP YÜZ ŞEKLİ;

Çok kısa saç modellerinden uzak durun bunu yerine uzun ancak önleri kısa yanlara doğru düşen perçemli modeller sizin için ideal olacaktır.

BAKLAVA YÜZ ŞEKLİ;

Kemikli yüz şeklidir, aslında genel olarak her kesim saç uygulanabilir. Ancak siz yüzünüzün neresini vurgulamak isterseniz ona göre  seçim yapıp saç kesiminizi yaptırabilirsiniz.

ÜÇGEN YÜZ ŞEKLİ;

Üçgen yüz şekilleri alnı geniş ve çenesi dar yüz şekilleridir. Genellikle bu yüz şeklini taşıyan insanlar yorgun ve çelimsiz görünürler. Düz kare kesimler, arkaları volümlü kesimler, bob modeller sizin için uygun saç modelleridir.

OVAL YÜZ ŞEKLİ;

Bu yüz şekline sahip olan kadınlara genellikle her saç modeli uyar. Uzun, kısa, kaküllü, dalgalı, düz nasıl bir kesim isterseniz o şekilde yaptırabilirsiniz. Ancak en iyi gidecek saç kesimi katlı kesimlerdir.